Eskişehir Şehir Hastanesi Palyatif Servisi'nde tedavi gören hastalar, yakınları ve çalışan personelin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvar öğrencileri tarafından müzik dinletisi eşliğinde moral, motivasyon günü düzenlendi.

Etkinliğe, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Anadolu üniversitesinin ilgili fakülte dekanları, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, hastane çalışanları ve palyatif servisinde yatan hasta ve hasta yakınları katıldı. Palyatif merkezinde kalan hasta, hasta yakını ve refakatçilerinin moral ve motivasyonları yüksel tutulmaya çalışıldığı etkinlikte hastalar, yakınları ve servis çalışanları  katıldı.

Palyatif bakım servisinde yatan hastalara moral sağlamayı amaçlayan konserde Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri Ece Naz Aydoğdu, Zehra Özyazgan, İrem Atalay, Asya Aleyna Ayverdi, İlayda Bayram, Belanay Çelik ve Mert Akyüz klasik müzik eserlerini seslendirdi. Konser sonrasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Prof. Serla Balkarlı, bu tür etkinlikleri  sürdürmek istediklerini belirtti.

Eskişehir Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici; Hastalarımızın tedavilerine göre yatma süreleri değişmektedir. Birçok hastamız aylarca burada yatıyor. Hastalarımıza refakat eden yakınları da burada uzun bir süre kalmak durumunda kalıyor. O yüzden de hastalarımıza  Destek amaçlı, tedavilerine olumlu olacağı düşüncesi ile hasta ve yakınlarının, moral ve motivasyonunu yüksek tuttuğumuzda bu hastaya da fayda sağlıyor. Bu tür etkinlikler hastalarımız için bir terapi oluyor" dedi.

Ayrıca Başhekim Uzm. Dr. Yaşar Bildirici bu etkinliğe katkıda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya ve üniversite konservatuar öğrencilerine teşekkür etti.


 G?nderen: haber