Optik gözlük kullananların kapalı mekandan güneşe çıktığında farklı bir numaralı güneş gözlüğü takma zorunluluğu, fotokromik cam teknolojisi ile sona eriyor. Geçtiğimiz yıllarda orta yaş üstünün tercih ettiği düşünülerek gençlerin uzak durduğu fotokromik camlar, geliştirilen renk seçenekleri ve kullanım kolaylığı ile gençlerin de moda gündemine oturmaya başlıyor. Teknolojik altyapısı ile optik sektörüne yön veren Hoya, 1969’dan bu yana faaliyet gösterdiği ışığa uyum sağlayan fotokromik cam alanında yeni nesil Sensity ile sınırları zorluyor. Tek bir gözlükte iki özelliği barındıran Sensity camlar, kapalı mekandayken optik gözlük görevi görüyor, güneşe çıkıldığında ise üç farklı tonda karararak güneş gözlüğüne dönüşüyor.

Farklı iklim ve mevsimlerde istikrarlı performans sağlayan Stabilight teknolojisi ile üretilen Sensity, özellikle yaz aylarında iç ve dış mekan geçişlerinde gözlük değiştirme zorunluluğuna çözüm getiriyor.

Tek gözlükle çok işlev…

Hoya Sensity, kategori 3 güneş gözlüğü derecesinde kararmasının yanı sıra ışık şiddeti azalır azalmaz hızla tam berraklığa dönüyor. Hızlı geçişler sırasında UV korumasını sabit tutan Sensity camlar, ileri derece güneş korumasının yanında maksimum kullanıcı konforu sağlıyor. Kontrast veya renk algısından ödün vermeden parlama sorununun önüne geçen camlar, renk uzmanları tarafından geliştirilen kahve, füme ve yeşil olmak üzere üç koyu doğal renk alternatifi sunuyor. Sensity Shine ve ışığın yoğunluğuna göre hızlıca renk değiştirip rakiplerine göre %35 daha koyu renk alternatifi sunan Sensity Dark seçenekleriyle daha fazla ihtiyaca cevap veriyor.G?nderen: haber